0CDTA AITA UNDER 16 NATIONAL SERIES 2019       GIRLS U 16 SINGLES               
0MAIN DRAW (48&64)
Week ofCity, CountryGradeTourn. ID
June 17, 2019January 1, 1970January 1, 1970COIMBATORE0NS00
St.RankSeedFamily NameFirst nameState2nd Round3rd RoundQuarterfinalsSemifinals
1001BHOYARSAI420214BHOYAR
2BYEASASBHOYAR
30025SRINIVASSURABHI427777SRINIVAS6/3,6/1.
40029REDDY AMIREDDYSREENIDHI419149AS3/6,6/4,6/4.UmpireASBHOYAR
50038PALIWALARUSHI416759PALIWAL6/2,6/0.
60030VENUYASHIKA425893AS5/7,6/4,6/4.APALIWAL
7BYEMANDAVKAR6/0,7/5.
80014MANDAVKARHARSSHALI417188BSUmpirebsSRI BANDARU
9009S RANANYA418488S R6/1,6/0.
10BYEASASS R
110027DINESHDARSHANA420626DINESH4/6,6/1,6/1.
120024SAXENAAVISHI425882AS6/0,7/5.UmpireBSSRI BANDARU
13LL048S.KKAVIYA KIRUPA427831SHREE SHE MALLELA SRINATH6/3,6/1.
140035SHREE SHE MALLELA SRINATHKANISKA422766BS6/0,6/1.BSSRI BANDARU
15BYESRI BANDARU6/1,6/0.
16008SRI BANDARUKUNDANA422911BSFinalist 1:SRI BANDARU
17003VIJAYKARTHIKA422819VIJAYUmpireAS3/6,6/2,6/2.
18BYEASASVIJAY
190019SRIRAMDEEPSHIKA422236SRIRAM4/6,6/1,7/5.
200020MADHUSUDANVEDA419778AS6/3,6/0.UmpireASVIJAY
21Q042SDHANASHREE426596SREENIVAS6/1,6/1.
220022SREENIVASATHMIKA424338BS6/4,6/1.BSGUPTA
23BYEGUPTA7/6(3),6/1.
240013GUPTAMAHIKA421685BSUmpirebsMARURI
250011TRIPATHIBHUMIKA419073TRIPATHI6/1,6/0.
26BYEASASTRIPATHI
270018MANIKANTIVIDYUL A417304GOPINATH6/1,4/6,6/4.
280021GOPINATHCHARMI424126BS6/2,7/5.UmpireBSMARURI
290023ARUNKUMARNAGA ROSHNE419035ARUNKUMAR6/0,6/1.
30Q043SIVAKUMARANISHA421765ASMay 1, 1900BSMARURIFinalWinner
31BYEMARURI6/1,6/3.SRI BANDARU
32006MARURIRESHMA412126BSUmpirebbMARURI
33007MASANDSANIYA420566MASANDMARURI6/3,6/3.
34BYEASBMARURI
350017MARURISUHITHA416166MARURI6/3,6/3.
360026VAKITIVAISHNAVI422809ASMay 16, 1900UmpireASMARURI
370033MSUSHMITHA427272M6/2,6/4.
38Q041JAYAKRISHNAARADHANA420780ASMay 1, 1900BSREDDY YELLU
39BYEREDDY YELLU6/1,6/1.
400010REDDY YELLUAARNI423193BSUmpireaMARURI
410015MAHALAKSHMI KMIRUTHULA421232MAHALAKSHMI K6/2,6/1.
42BYEASBCYRIL
430039CYRILJOELL424845CYRIL6/4,6/4.
44Q046RAVINDRAN DHEEPAYAZHINI427273ASMay 7, 1900UmpireASCYRIL
450028MJASHA420549BALTHASAR6/4,3/6,6/3.
46Q047BALTHASAROVIYA429923BSMay 17, 1900BSBHARDWAJ
47BYEBHARDWAJ6/1,6/3.
48004BHARDWAJDIVYA419588BSFinalist 2:MARURI
49005ARUNKUMARLAKSHMI419108ARUNKUMARUmpireAS7/6(1),7/5.
50BYEASASARUNKUMAR
510032SWEETONABINAYA421724SWEETON6/4,6/2.
52Q044KHANNA MADHAVAKANNANSHRUUTHI422720AS6/2,6/7(5),7/5.UmpireASARUNKUMAR
530034BHATSHREYA423994BHAT6/2,6/2.
54Q045VELMANIKANDANSREE SYLESWARI427949AS3/6,6/1,6/1.BSBAGADE
55BYEBAGADE6/2,6/1.
560012BAGADEANUPAMA418279BSUmpireasARUNKUMAR
570016RAMESHJANANI426637RAMESH7/6(1),7/5.
58BYEASASRAMESH
59Q031PRIYADARSHINIG418228PRIYADARSHINI7/5,6/2.
600040KAKARLAMUDIRIDDHI417456AS7/6(5),6/2.UmpireBSJADHAV
610036REDDY SAMACHEVIKA428453REDDY SAMA6/3,6/4.
620037SAJITHA418753AS1/6,6/3,7/6(3).BSJADHAV
63BYEJADHAV6/0,6/3.
64002JADHAVISHITA421165BS
#Seeded players#Seeded players#Lucky LosersReplacingDraw date/time:
1BHOYAR9S R1KAVYA KIRIPALast Accepted player
2JADHAV10REDDY YELLU2
3VIJAY11TRIPATHI3Player representatives
4BHARDWAJ12BAGADE4VELAMANIKANDA SREE SYLESWARI
5ARUNKUMAR13GUPTA5S.DHANASHREE
6MARURI14MANDAVKAR6MSLTA Referee's signature
7MASAND15MAHALAKSHMI K7PAYAL JAIN
8SRI BANDARU16RAMESH800