MPTA @KTC-OMR NS U-14            CU        
BOYS SINGLESMAIN DRAW (64)
Week ofCity, CountryGradeTourn. IDAITA Referee
January 6, 1900January 1, 1970January 1, 1970CHENNAI, INDNSU-14SARAVANAN PAULRAJ
St.RankSeedFamily NameFirst nameNationality2nd Round3rd RoundQuarterfinalsSemifinals
10111RETHIN PRANAV R S424538TNRETHIN PUmpire
2069152ARJITH SARAVANAN428492TNApril 29, 1900RETHIN P
3011518JOSHUA JOHN EAPEN421484MHKEERTHIVASSAN6-0 6-4
4036840KEERTHIVASSAN SURESH425533TNMay 1, 1900RETHIN P
5Q80055HARIKRISHNAN K S425529TNVISHNU B 10-6
6017023VISHNU BALACHANDAR420013KAApril 29, 1900MANDEEP R
7019325HIMNISH REDDY VANIPENTA426418APMANDEEP R6-4 6-4
809416MANDEEP REDDY KUDUMALA418234KAMay 4, 1900ADHIRIT A
90399ADHIRIT AWAL418209TNADHIRIT AJune 16, 1900
10037741JAISHNU KRISHNAN A S428864TN6-1 6-1ADHIRIT ANone
11Q064VARUN KAUSHIK419267TNSARATH A6-3 6-1
12028733SARTH ARVIND BANSODE424950MHMay 6, 1900ADHIRIT A
13LL96658TEAJAS427798TNTEAJASJune 23, 1900
14014121STEVAN ANKIT EKKA421609OD6-2 6-4MAHALINGAM
15033636DHIRAJ REDDY V424471TSMAHALINGAM6-0 6-1
160357MAHALINGAM A KANDHAVEL422897TNApril 24, 1900Finalist 1:ADHIRIT A
170193ADITH AMARNATH418952KAADITH A2-6 6-1 7-5
18011117SIDDHARTH GOWTHAMAN417614TN6-2 6-4ADITH A
19062050NITHIK SIVAKUMAR430054TNSANKARSHANA6-0 6-1
20Q108560SANKARSHANA MUKUNDHAN429996TN6-1 6-2ADITH A
21053448KANNAN GOVIND G425412TNTARUN KJune 24, 1900
22028734TARUN KORWAR416938TS6-2 6-3TARUN K
23033837KASHIT KAPIL NAGRALE421913MHKASHIT KAPILJune 17, 1900
2405513KRIISH AJAY TYAGI425150KA7-6 (2) 5-7 7-5ADITH A
2504611PRAJWAL PRASANNA TEWARI419697MHPRAJWAL PJune 29, 1900
26Q130961ASHWIN V424161TN6-1 6-0PRAJWAL P
27043845MAHIT MEKALA420494KAMAHIT MJune 18, 1900
28036839HIMANSHU SHEKAR CHANDRASHEKAR426070KA6-4 3-0 (retd)PRAJWAL P
29062351RITHIK DINESH427360TNKRIISH S 10-1
30030835KRIISH SUBHURAMANIYAM DINESH KUMAR423919TN3-6 6-0 6-1JASON MFinalWinner
31083956ADHYASH ASHOKKUMAR426676TNJASON M6-1 6-1ADHIRIT A
320368JASON MICHAEL DAVID420015KA6-1 6-1DHANANJAY A
330225RAGHAV HARSH422153HRRAGHAV HDHANANJAY A6-4 6-2
34014020RAMANSH VINOD SHARMA426679MHMay 24, 1900RAGHAV H
35043846THIRUMURUGAN V429192TNANIKETH VJune 4, 1900
36013619ANIKETH VENKATARAMAN421907TNMay 26, 1900RAGHAV H
37023931AARAV JOSHUA PAUL423980TNAARAV JOSHUAJune 25, 1900
38Q150163VENKATA SUBRAMANIAM VENKATAKRISHNAN433980TNMay 28, 1900KESHAV G
39LL144362SATISH KUMAR SURESHKUMAR425859TNKESHAV GJune 19, 1900
4004912KESHAV GOEL420309WBApril 29, 1900RAGHAV H
4108714RAMA DHANUSH ARYAN ANDUGULAPATI423081KARAMA DJune 30, 1900
42074353PRANAV MAHESH SARAVANAKUMAR427324TN7-5 4-6 6-2KAAVIN E
43Q96657KAAVIN E425860TNKAAVIN EJune 20, 1900
44075154AKASH GEO MATTAM425597TNMay 30, 1900ROHAN A
45023128VISHAAL SUBRAMANIAN425690TNANMOL R 10-7
46017224ANMOL RAJESH NAGPURE423600MH6-1 5-7 6-1ROHAN A
47022427MANISH BALAJI421098TNROHAN AJune 4, 1900
480214ROHAN AGARWAL423231WBJune 1, 1900Finalist 2:DHANANJAY A
490336SAMAR MALHOTRA424032HRSAMAR M6-2 6-4
50021826DEV AGRAWAL426883TNApril 29, 1900SAMAR M
51Q104359GANESHRAM RAGHURAMAN429594TNGANESHRAM RApril 24, 1900
52034538NIKIL DOSUZA431698TSMay 6, 1900SAMAR M
53043843KRISHNANSH VINOD SHARMA429578MHHARISHARAN B 10-2
54023730HARISHARAN BASKARAN423060TNApril 12, 1900HARISHARAN B
55059449KRITHICK KUMAR SIVAKUMAR427580TNARNAV VJune 21, 1900
5604410ARNAV VIJAY PAPARKAR421794MH6-0 6-0DHANANJAY A
5709115TANISHQ MUKESH JADHAV424195MHTANISHQ MApril 29, 1900
58028632HAYAGREVE ATHREYA422759TNMay 10, 1900SIDDHARTH M
59023329SIDDARTH MADHAVAN419601TNSIDDHARTH MMay 6, 1900
60014622JACHIN BOAZ419760TN6-4 7-6(4)DHANANJAY A
61043844DARWIN MARX N R429730TNPARIKSHAT S 10-3
62049547PARIKSHAT SINGH DALPATIA426019TN6-0 6-1DHANANJAY A
63038842ARJUN PREMKUMAR421619KADHANANJAY AJune 22, 1900
640172DHANANJAY ATHREYA422051TN6-2 6-2
Acc. Ranking#Seeded players#Seeded players#Lucky LosersReplacingDraw date/time:14/07 14:37
Rkg Date1RETHIN PRANAV R S9ADHIRIT AWAL1SATISH KUMARVED THAKURLast Accepted player
Top DA2DHANANJAY ATHREYA10ARNAV VIJAY PAPARKAR2TEAJASRITWICK RAUAKASH JEO
Last DA3ADITH AMARNATH11PRAJWAL PRASANNA TEWARI3Player representatives
4ROHAN AGARWAL12KESHAV GOEL4GANESHRAM
Seed ranking5RAGHAV HARSH13KRIISH AJAY TYAGI5
Rkg Date6SAMAR MALHOTRA14RAMA DHANUSH ARYAN ANDUGULAPATI6AITA Referee's signature
Top seed7MAHALINGAM A KANDHAVEL15TANISHQ MUKESH JADHAV7
Last seed8JASON MICHAEL DAVID16MANDEEP REDDY KUDUMALA8SARAVANAN PAULRAJ16